DOMY NA ZGŁOSZENIE Z LUŹNYM SĘKIEM

BAZA WIEDZY

Jak powstaje domek? Proces powstawania, poradnik

KROK 1

Przygotuj swoją cierpliwość, napij się kawy i zgłoś budowę domu do 35m2

Jak zapewne wiesz, domy modułowe do 35m2 nie wymagają pozwolenia na budowę, wystarczy zgłoszenie robót budowlanych. Możemy także pomóc w załatwieniu formalności, to dla nas nie pierwszyzna, chętnie służymy doradztwem. Skontaktuj się z nami, ustal szczegóły zamówienia domku modułowego, do tego przydatny będzie nasz kalkulator. Na rozpatrzenie zgłoszenia, organ do tego uprawniony ma jedynie 21 dni, w przypadku braku zgłoszenia zastrzeżeń, możemy zacząć budowę naszego wymarzonego domku.

Na tym etapie trzeba wskazać lokalizacje działki, kształt, materiały do wykonania, uzgodnić termin realizacji projektu budowy domu bez pozwolenia. Z całą dozą prawdopodobieństwa, na tym etapie polubimy  się. 

KROK 2

Zadbaj o przyłącza

 

Upewnij się, że Twoja działka, na której znajdzie się dom do 35m2 ma dostęp do sieci, poszukaj najlepszych ofert dostawców prądu, wody i kanalizacji. Wszystko to można zorganizować czekając na rozpatrzenie zgłoszenia, które jak już wspominaliśmy, powinno trwać 21 dni. 

Oczywiście nie ma wymagań, co do istnienia wszystkich przyłączy, zawsze można się postarać o to później, z doświadczenia jednak wiemy, że o pewne sprawy lepiej zadbać wcześniej. Regularne opróżnianie szamba może powodować irytacje u niektórych użytkowników.  

KROK 3

Określ swoje potrzeby, kup dom

 

Mamy już zgłoszenie na budowę oraz określoną sytuację z mediami, czas podpisać umowę. Dom do 35m2 może być wykonany z różnych materiałów, także w pełni ekologicznych. Dobierz rozmiar tarasu, ilość drzwi, rodzaj zadaszenia. Nie krępuj się zadawać pytania, mamy doświadczenie nabyte przy innych projektach, doradzimy. 

Dzięki swojej koncepcji domy modułowe umożliwiają szereg konfiguracji. Kształt „L”, ustawienie segmentów jeden na drugim, złożenie więcej niż dwóch elementów- nie ma problemu. Dodatkowo zadaszenie, możliwe jest wykorzystanie nawet mchu!

KROK 4

Przygotuj teren i
wykonaj fundamenty. Lub zgłoś się z tym do nas. 

W pierwszej kolejności należy wyznaczyć miejsce na działce, gdzie stanie budynek. Na tym etapie trzeba szczególnie zadbać, aby informacje przekazane do urzędu były zgodne ze stanem faktycznym. Na każdym etapie możesz liczyć na nasze doświadczenie. Są różne rodzaje fundamentów, w przypadku „punktowych” projekt powinien zawierać miejsca, gdzie budynek będzie podparty.

Kilka rodzai fundamentów najczęściej wykorzystywanych w przypadku domów do 35m2 na pozwolenie na budowę:

  • fundament z bloczków betonowych
  • wylewka, najbardziej solidne rozwiązanie, także najdroższe
  • punktowe rury szalunkowe

KROK 5

Samodzielnie wykonaj wykończenie domu, lub zleć to nam

Etap, który jest najbardziej czasochłonny, najbardziej wpływający na komfort użytkowania i estetykę.  Możesz skorzystać z naszej oferty lub zająć się tym samodzielnie. Nie zapomnij pochwalić się efektami z nami i znajomymi!

Schody, kominki, instalacje sanitarne, parapety, panele… czas uruchomić wyobraźnię. 

GOTOWE!